אז כמה כסף צריך להעניק במתנה בחתונה?

אולמות אירועים בשרון מחתנים בכל שנה מאות זוגות! כל חתונה מופקת בצורה אחרת לגמרי והיא נראית אחרת לגמרי. הדבר המשותף לכל אירועי החתונה הוא השאלה שעולה שוב ושוב מצד הזוגות: האם הם יכסו בסופו של דבר את האירוע. שאלה זו מובילה לשאלה אחרת שמעסיקה דווקא את האורחים: איך קובעים כמה כסף לתת במתנה לזוג המאושר?

אין באמת משמעות לעונה כשזה מגיע למתנה:

ראשית, כדאי לשבור את המיתוס הגדול: ערך המתנה שלכם לא צריך להיות מושפע מהעונה בה נחגג האירוע. ישנם אלו הנוטים לקבוע את שווי המתנה שלהם על פי עונת האירוע: כך, בעונת החורף מעניקים מתנה נמוכה יותר בהשוואה למתנות המעניקים באירועי הקיץ. שחררו עצמכם מפוליטיקות שונות ומהחישובים של בני הזוג – המתנה שלכם צריכה להיות מוענקת מהלב ולא על פי שיקולים שונים שאינם דבר מלבד הכוונות הטהורות שלכם.

התרחיש הראשון: אתם מחזירים מתנה לזוג:

אז איך תוכלו לקבוע כמה כסף תעניקו לזוג שהזמין אתכם אל האירוע? התרחיש הראשון הוא תרחיש שבו הזוג התארח אצלכם באירוע לא מזמן וכעת אתם מחזירים לו במתנה כחלק מתרבות המתנות. במקרים ואתם "מחזירים" מתנה, נהוג שלא להעניק את אותו הסכום בדיוק, אלא קצת יותר – בין 10% ל-20% יותר. הסיבה היא שהענקת הסכום המדויק יוצרת תחושה של התחשבנות, בעוד סכום גבוה יותר אכן יוצר תחושה של מתנה ופירגון.

התרחיש השני: קובעים את הסכום על פי מעגל הקירבה:

במידה ואינכם "מחזירים" לבני הזוג מתנה מאחר והם לא התארחו אצלכם באירוע לאחרונה, הדרך שלכם להחליט את ערך המתנה היא באמצעות מעגל הקירבה שלכם. ברור כי החברים הטובים ביותר יעניקו מתנה גבוהה יותר בהשוואה למכרים מהעבר או קולגות מהעבודה. על כן, נסו למקם עצמכם במעגל הקירבה שלכם אל בני הזוג שמתחתנים: ככל שאתם קרובים אליהם יותר, כך המתנה שלכם צריכה לחצות את הממוצע. כן חשוב לזכור כי בסופו של דבר מטרתה של המתנה היא לשקף חיבה, פירגון ואהבה, כך שכל מתנה שלא תעניקו, תשמח את בני הזוג ותכבד אתכם ואותם.