איך מנקים את חלונות הבית

אצל לא מעט אנשים העניין של ניקיון החלונות של הבית הוא כזה אשר הופך להיות מטרד אמתית שאליו מתפנים רק פעם בחצי שנה, במקרה הטוב, לאחר שהחלונות כבר מלאים באבק ולכלוך עד לעייפה. ניקיון של חלונות היא פעולה שעל פניו לא אמורה להיות מסובכת יתר על המידה, אבל מאז שהחלונות הללו הם כאלה אשר עשויים ברובם זכוכית כפולה וכבדה לצד היותם מותקנים בקומה גבוהה, הבעייתיות של ניקוי כל אלה הפכה להיות כזו שמצריכה פתרון נוח לניקיון מושלם. אז איך מבצעים ניקוי חלונות לתוצאות מבריקות במיוחד? עבור על פני הטיפים החשובים הללו.

 

טיפים לניקוי חלונות יעיל

חומר הניקוי – יש חומר ייעודי עבור ניקוי של חלונות שאיתו יכולים להשיג הברקה נהדרת, אבל בהחלט צריכים להישמר מסבון ושימוש בו יתר על המידה. למה? כי סבון הוא נוטה להקצפה רבה, כך שההסרה של סימני הסבון היא דבר שרק יאריך את הניקיון ויעייף נורא.

חומר הייבוש – רבים נוטים לחשוב כי שימוש בעיתונים הוא הדרך הכי טובה עבור הייבוש של הרטיבות וקבלת הברקה ללא סימנים של מריחה. הדבר מקורו בטעות מרה שכן שפשוף חוזר ונשנה עם עיתונים הוא כזה אשר לאחר תקופה יהרוס את הציפוי הטבעי של הזכוכית ויגרום לסימנים שכבר אותם אי אפשר להסיר.

תדירות- כדי שפעולת ניקוי חלונות תהיה מהירה זה מאוד מומלץ לעבור על הניקיון הזה כל תקופה קצרה ככל האפשר, כך הניקיון נעשה מהיר יותר והופך לתחזוקה פשוטה על פני ניקיון של ממש עבור לכלוך רב.

ציוד – כאשר נמצאים בקומה גבוהה חייבים ציוד שיסייע להגיע לכל פינה ופינה. יש מוטות ייעודיים, מגבים מיוחדים ואף שערות של ניקיון בסנפלינג שמיועד בעיקרו למשרדים בבניינים רבי קומות.