איך צובעים פריט העשוי פלסטיק כהלכה

הרצון הזה לצבוע דבר מה הוא כזה שכבר נטוע בתוכנו, וצבע הוא כבר כזה אשר שייך אל תעשייה חכמה שמייצרת לא רק צבעים רבים מבחינת גוון, אלא טווח רחב של צבעים שמתאימים לסוג החומר, לסוג השימוש ועם כמה וכמה סוגים של יישום בפועל של הצבעים הללו.

גם כאשר מחפשים אחר צבע לפלסטיק שאותו רוצים לחדש בגוון נבחר, יכולים לראות כי זהו עולם ומלואו של צבעים שאותם צריכים לבחור בקפידה, ורצוי לעבור על פני כל אחד מן הפרמטרים הבאים.

 

החשיבות של ההתאמה

  • צבע ספריי המיועד לצביעה של פריט העשוי פלסטיק קשה. יש סוגים שונים של פלסטיק גמיש עד קשיח ביותר, והבחירה של הצבע צריכה להיות גם לפי ההתאמה אל סוג הפלסטיק כדי שהצבע יתחבר בצורה הכי טובה.
  • צבע אשר מייצר התחברות מצוינת ללא צורך בצבע יסוד(פריימר). שימוש בשכבת פריימר תורמת להתחברות של הצבע אל הפלסטיק, אולם יש כבר צבעים אשר מאפשרים לדלג על השלב הזה ולקבל צביעה שהיא בשלב אחד ומכך גם הרבה יותר מהירה.
  • צביעה בצבע בעל יכולת ייבוש מהירה. ייבוש מהיר מאפשר לחסוך בזמן של המתנה ולהכניס את הפריט שנבצע אל שימוש מיד לאחר מכן.
  • אפשרות בחירה של גימור מאט או מבריק לפי העדפה אישית. המגוון של הצבעים נעשה הרבה יותר נוח לשימוש וגם נעים לעין. כל אחד יכול לבחור את הגוון והגימור.
  • בחירה של צבע לפלסטיק אשר מתאים לשימוש פנימי וחיצוני. לא כל פריט פלסטיק אמור להיות עבור אותו השימוש, וכאשר בוחרים בשימוש פנימי או חיצוני כך הצבע צריך להכיל תכונות אשר מאפשרות לשמר את הגוון והצביעה לאורך זמן.