אנשי מקצוע | PONG

אנשי מקצוע

זוגות צעירים טרם החתונה נוטים לזלזל בחשיבותו של הסכם ממון, ומוצאים את עצמם לאחר מספר שנים בבעיה קשה

 

רבים מהזוגות הצעירים, נוטים לפקפק בערכיות של הסכם ממון, מתוך המחשבה כי אצלם זה לא יקרה וכי החתונה שלהם היא לנצח ושום דבר לא יפריד ביניהם. יחד עם זאת, לא ניתן לדעת מה צופן העתיד ואליו דברים עשויים לקרות ולהתרחש שישפיע על הזוגיות של בני הזוג.
הסכם ממון מגיע לסייע במקרים אלו ולדאוג שתהיה הפרדה מוחלטת בין הרכוש שנצבר טרם החיים המשותפים ואחריו.

ברגע שנושא זה עולה בין בני הזוג, ברוב המקרים ישנה אי נעימות ובדרך כלל עולה הטענה כי צד אחד לא מאמין ולא סומך על השני. חשוב מאוד להבהיר כי אין קשר בין הדברים, השאיפה של כולנו היא לעולם לא להשתמש בהסכם זה ושהוא יצבור אבק ולעולם לא יצא מהמגירה בבית.

החתימה על הסכם זה צריכה להתבצע למול עורך דין המתמחה בדיני משפחה שיוודא כי שני הצדדים אכן יודעים ומבינים בדיוק על מה הם חותמים. כשחותמים עם עורך דין משפחה הסכם ממון מבינים בדיוק את משמעות ההסכם ומהם המקרים בהם הם נכנס לתוקף.
ישנה חשיבות מכרעת לבצע מהלך זה בשיתוף מלא בין שני הצדדים ביחד עם העורך דין על מנת שתהיה שקיפות מלאה והבנה בין הצדדים למה נועד הסכם זה.

לשעת צרה

בעת החתימה עם עורך דין משפחה הסכם ממון הצדדים יודעים ומבינים כי ההסכם הזה הוא אך ורק לעת גירושין. כל עוד בני הזוג מבינים כי הם ביחד ומנהלים חיים משותפים ומאושרים אין כל סיבה לעשות שימוש בהסכם זה. מטרתו העיקרית של ההסכם הינה במידה ובני הזוג מתגרשים חלוקת הרכש מתבצעת על פי הכתוב בהסכם. בדרך כלל הרכוש שנצבר טרם החתונה נשאר אצל אחד מבני הזוג, בעוד שהרכוש שנצבר במהלך חיי הנישואים מתחלק שווה בשווה.