בן מהגרים – מה זה בעצם אומר? | PONG

בן מהגרים – מה זה בעצם אומר?

חוששים לשוב לישראל בגלל הצבא? ההסבר שיעניק לכם קצת נחת 
 
החיים בישראל לא פשוטים עבור כל אחד. יש כאלו שפשוט לא מסוגלים להתמודד עם החיים כאן, מכל מיני סיבות (יוקר המחייה, אווירה, חוסר רצון), אורזים את החפצים שלהם ועוברים לחיות חיים חדשים במדינה חדשה.
 
אלא שאין זה אומר שמדובר בניתוק לכל החיים. זה שמשפחות מסוימות החליטו שלא לחיות בישראל, אין זה אומר שהן לא ישמחו לשוב לביקור מולדת, כדי לבקר בני משפחה ו/או חברים שנותרו בארץ הקודש. הן בסך הכול רצו לשפר את החיים שלהן, ולחיות במדינה אחרת, אולי זולה יותר מישראל או מכל סיבה אחרת. 
 
הכירו את צמד המילים בן מהגרים
 
אלא שאם יש לאותה משפחה ילדים צעירים, עשויה להיווצר בעיה בעתיד בכל הקשור לגיוס לצבא. האם שמעתם על צמד המילים בן מהגרים בעבר?
 
בן מהגרים הינו אזרח ישראל שהיה בעברו תושב ישראל ועבר לחו"ל ביחד עם הוריו לפני שהגיע לגיל 16, ומתוגרר עימם עד שהגיע לגיל 21. אם ההורים של בן מהגרים נפרדו או התגרשו, עליו להוכיח שהוא נמצא בחזקת ההורה השוהה בחו"ל כדי להחישב בן מהגרים וכדי לקבל הקלות מצה"ל. 
 
בודקים לפני שבאים
בכל אופן, חשוב עד מאוד לבדוק את הנושא לפני שמגיעים לישראל, שכן השלטונות עשויים לבצע מעצר מפתיע בשדה התעופה. מה שכן, אסור לפחד מהגעה לישראל בשל סיבה זו. לא חבל שלא תראו את בני המשפחה והחברים אותם לא ראיתם שנים רבות בגלל סיבה זו? כל מה שצריך לעשות הוא פשוט לבדוק כמו שצריך, כדי להימנע מטעויות בלתי צפויות ומיותרות, שיהרסו את החופשה שלכם. 
 
אז למה אתם מחכים? מתכננים חופשה בישראל? בדקו כעת בנוגע לצבא הגנה לישראל, הזמינו את הטיסה ושובו לביקור מולדת בארץ החמימה שלנו.