הרגל לא בריא

שתייה מופרזת של אלכוהול היא מסוכנת ולכן, חשוב מאוד לגרום לאנשים מכורים להיכנס למכון גמילה מאלכוהול

גמילה מהרגל היא קשה ולעיתים פשוט בלתי אפשרית. לא קל להיפטר מהרגל שאותו אנחנו עושים לעיתים בלי לשים לב, ומשאיר אותנו שפויים או רגועים. לאנשים יש הרבה מאוד חולשות, אך נראה שאחד ההרגלים הקשים ביותר להיפטר מהם הוא האלכוהול. לא מעט אנשים נופלים לטיפה המרה משלל סיבות וצריכים לחזור לתלם.

הסיבה העיקרית לשתיית אלכוהול היא בדרך כלל קושי בחיים, או אסקפיזם בשל קושי בחיים הפרטיים, העבודה או כל קושי אחר שדורש מאדם ממוצע לחפש כל שלווה ושקט. הבעיה עם אלכוהול שהוא גם מאוד לא בריא, הוא פוגע בכבד וכמובן יכול לגרום לאנשים להתנהגות קיצונית, לעיתים אלימה. לכן, חשוב מאוד לנסות לגרום לאנשים שנפלו לטיפה המרה ללכת ולנסות לגמול את עצמם במקום המתאים.

יש הרבה מכונים לגמילה מאלכוהול בארץ, אשר עושים עבודת קודש ומנסים לשחרר אנשים מהעול הזה. מכון גמילה מאלכוהול מעביר את האדם מספר שלבים שבסופם הוא צפוי לסלוד מאלכוהול ולעבור לחיים בריאים יותר. השלב הראשון הוא כמובן הודאה שיש בעיה, ורישום למכון, אשר יתחיל להפעיל את התוכנית המתאימה לאותו אדם.

תוכנית מתאימה

התוכניות של מכון לגמילה מאלכוהול הן מותאמות לנגמלים. יש אנשים שצריכים תוכניות קלות יחסית ויש אנשים שזקוקים לתוכניות קשוחות, כולל דיאטה ומסגרת שהיא סוג של פנימייה, על מנת להחדיר בהם סדר. מה שכל הנגמלים צריכים זה תמיכה מהמשפחה ומאנשי המקצוע במקום, שכן בלעדיה אי אפשר להתקדם לשום מקום.

התמיכה היא המפתח והיא חייבת להיות אבסולוטית. בסופו של דבר, המטופל צריך להבין שהטיפול נעשה בשבילו ובסופו, הוא יהיה אדם בריא יותר, מאושר יותר וכזה של פוגע בעצמו או בסביבה שלו, וכנראה יהיה בחיים הרבה יותר שנים כדי להיות עם המשפחה שלו.