הריסה מבוקרת

הריסות מבנים זהו תחום שצריך לדעת לעשות בצורה מבוקרת. הדבר הכי חשוב זה הבטיחות

מדינת ישראל עוסקת רבות בשנים האחרונות בפרויקטים של פינוי בינוי במטרה לחדש את פני הארץ ולחזק את המבנים הישנים. יש הרבה מבנים ישנים בכל רחבי ישראל ובמדינה מנסים לפתות קבלנים לביצוע העבודות הללו באמצעות הטבות ואפשרות לבנות דירות ולמכור אותן. הקבלנים, מצידם, מנסים לפתות את הדיירים, שזה אתגר בפני עצמו.

כאשר מחליטים על ביצוע פינוי בינוי, שזה פרויקט גדול ומאסיבי שכולל פינוי של דיירים, אכלוס שלהם במקום אחר באופן זמני, הריסה של המבנה ובנייה שלו מחדש, צריך להבין שהמטרה היא משותפת לכולם, מכל מיני אספקטים שונים. הדיירים מרוויחים בית חדש, הקבלן מרוויח מכך שהוא בונה ומוכר דירות חדשות והמדינה מרוויחה שיפור בנראות ובתשתיות של המבנים.

אחד החלקים הכי מאתגרים בכל הפרויקט הוא של הריסת המבנים. יש כיום חברות שמבצעות הריסות מבנים בצורה איכותית, בטוחה ומאובטחת. הריסות מבנים זה לא תחום שאפשר לעשות בקלות דעת, מכיוון שיש לדעת באיזה כלים להשתמש ובאיזה עוצמה לעבוד. נהוג לחשוב שאפשר פשוט לשים חומרי נפץ וליהנות מפיצוץ ענק שמשטח את המבנה, אך המקרים הללו, שעולים לעיתים לאינטרנט, קורים לעיתים רחוקות ובמבנים גדולים אשר מרוחקים ממבנים אחרים.

בטוח ונכון

בצורה הריאלית, הריסות מבנים נעשות עם כדורי הרס ועם פירוק שיטתי שמתחיל עם הקירות החיצוניים ועובר אט אט לקירות התומכים. רק כך אפשר להבטיח שההרס ייעשה בצורה נכונה ובנוסף, שיהיה אפשר להתחיל את הבנייה לאחר מכן בצורה בטוחה ונכונה.

חשוב מאוד לבחור בחברה איכותית עם אנשי צוות מנוסים, אשר מכירים את העבודה ויודעים לעשות אותה על הצד הטוב ביותר. החברות הללו עושות את הכל כדי לא לגרום לנזקים סביבתיים או חלילה לפציעות של אנשיה, שזה הדבר החשוב ביותר עבור כולם.