חדרים בכל מיני צבעים

כאשר אנשים חושבים על צביעת חדר השינה מחדש הם לרוב רוצים לעשות שינוי ולהפוך את חדר השינה שלהם למשהו שיותר מעיד עם טעם אישי, אבל מצד שני די חוששים להכניס אל החדר הזה צבעים שהם לא מספיק עדינים ואולי ייראו יותר מידי לחדר שבו אחרי הכל רוב הזמן ישנים.

הדבר הראשון שאותו צריכים להוריד מן הרשימה הוא צביעת החדר בגוונים של שמנת. שמנת זה דבר נהדר וגוון מאוד שימושי, אבל כשאר מתכננים עיצוב מחדש של חדר, צריכים לחשוב על המכלול של הצבעים שאותם רואים ולא רק להתייחס אל הגוון שעל הקירות.

לכן, בחירה של צבעים לחדר שינה צריכה להיות בנויה על כלל הגוונים שעתידים להיות בחדר, ולשם כך צריכים לערוך תכנון מקדים שמפרט את כל מה שבחדר הזה בוחרים להציב.

 

לא מפחדים מצבעים בחדרים

לכל אחד יש גוון שהכי אהוב עליו. זה אולי צבע אדום או אולי צבע כחול. מה שצריכים להבין הוא שעולם הצבעים בנוי ממניפה שבה יש טווח ענקי של כל צבע יסוד לצד מרקמים שמשנים את העניין בחדרים. יכולים לבחור גוונים כהים יותר עבור המצעים, ואפילו דוגמא מעניינת עבור קיר אחד ספציפי.

הרעיון הוא לא ליצור מראה מונוטוני ומשעמם, אלא להכניס עניין עם השילוב הנכון בין כל מה שכבר קיים בחדר שינה, לבין התוספת של צבעים לחדר שינה חדשים ורעננים. דברים כמו וילון, מצעים, כריות נוי ושטיחים הם כאלה שיכולים להיות בגוונים בהירים או דווקא כאלה אשר "שוברים" את הגוונים הבהירים שנבחרו לקירות.

בכל מקרה תמיד זה כדאי לבחור קיר אחד שבו לא חוששים מצבעים ומרקמים שונים, ושם להעביר את הסגנון האישי לצד כל היתר.