טיפ התחזוק החשוב ביותר למצבר

כשאתם רוכשים מצבר איכותי לרכב, נציגי השירות והמכירה בחנות המצברים מבטיחים לכם כי תוחלת החיים של המצבר יכולה להגיע לעד כ-4 שנים. במילים אחרות? ישנו פוטנציאל להשקיע במצבר רק אחת לארבע שנים. יחד עם זאת, לא מעט נהגים מגיעים אל חנות המצברים כעבור פרק זמן קצר יותר. איך זה קורה? על מנת להבטיח כי המצבר אכן ישרת אתכם לטווח רחוק יותר, עליכם לנקוט בשגרת תחזוק קפדנית. מה תוכלו לעשות על מנת לשמור על המצבר שלכם?

 

נקו את המצבר מקורוזיה!

אם הקומקום החשמלי שלכם לא אוהב אבנית, הרי שהמצבר ברכב מאד לא אוהב קורוזיה. כידוע, הקורוזיה מכרסמת ואוכלת מוצרים שונים, ובעת שהיא משתלטת עליהם היא גם משביתה אותם. בכל הקשור למצברים המותקנים ברכב, הקורוזיה מצטברת עליהם מסביב לקטבים, כאשר היא מכילה בתוכה חומצה גופרתית שפוגעת באופן משמעותי בביצועים של המצבר שלכם. אם לא די בכך, מצבר בחיפה שרכשתם לרכב שלכם וכעת הוא סובל מקורוזיה, גם הופך להיות מאד לא בריא לכם. ניקוי הקורוזיה צריך להתבצע בכל כמה חודשים, כאשר שיטת הניקוי מבוססת על חומר ניקוי שאתם יוצרים בעצמכם: תמיסה של מים ואבקת אפיה.

 

דאגו להוספת מים מזוקקים

טיפ שתקבלו מהטכנאים של חנות מצברים לרכב בחיפה הוא לגבי המים המזוקקים במצבר. למרות שהמון פעמים תקלות במצבר מצטיירות כתקלות שלא משאירות ברירה אלא להחליף אותו, הרי שהמון פעמים הסיבה היא מחסור במים במצבר. חשוב מאד להקפיד על מילוי מדויק של המים – גם מבחינת הכמות וגם בתזמון המתאים. בעת שהמים לא מתמלאים כנדרש, הביצועים של המצבר יכולים להיות פחות טובים. הדגשים? יש למלא אך ורק מים מזוקקים, תוך שישנו איסור מוחלט להוסיף למצבר חומצה. ההמלצה: בצעו את מילוי המים במצבר עם טכנאי מוסמך.

 

דאגו להחליף אותו בכל 4 שנים

נציגים של חנויות מצברים בחיפה מופתעים המון פעמים לגלות כי ישנם נהגים שמגיעים להחליף את המצבר ברכב גם לאחר התקופה המומלצת. כידוע, לכל מצבר ישנו תאריך יעד להחלפתו, כך שהאחריות שלכם בתור נהגים היא להחליף את המצבר לפני תאריך היעד. בעת שאתם ממשיכים לנהוג ברכב עם מצבר שתאריך ההחלפה המומלץ שלו עבר, אתם מסתכנים ומסכנים: הרכב שלכם יכול להתקע באמצע כביש מהיר ובעיקר לבזבז זמן יקר. אל תחכו לרגע בו המצבר יאותת לכם שקשה לו, אלא החליפו אותו על פי תאריך המומלץ.