כשר וטוב

שפים פרטיים רבים אשר מגיעים הביתה מבשלים לא כשר. אך יש שפים שמבינים את המגבלות ומייצר אוכל כשר עילי

נושא הכשרות במדינת ישראל הוא נושא רגיש מאוד מכיוון שהוא נוגע לרגשות הדת. אנשים רבים בישראל אוכלים כשר, הרבה יותר מאנשים שמגדירים את עצמם דתיים או חרדים, ולמעשה, כמות גדולה מאוד מהחילוניים אוכלים גם הם כשר לחלוטין, הן מבחינת התוכן של האוכל והן מבחינת המקומות בו הוא נעשה.

מסעדות רבות בישראל מעדיפות להוציא תעודת כשרות כדי למשוך את הקהל הרחב הזה, והן נאלצות לשלם סכום גדול מאוד בשנה על מנת לקבל את תעודת ההכשר. לאחר כניסתם של השפים הפרטיים המבשלים בבתי הלקוח, נדרשת גם כאן התייחסות מיוחדת לעניין הכשרות, וגם הם נזקקים לתעודת כשרות על פי חוק.

עולם הקולינריה פונה יותר לקהל החילוני ומרבית המסעדות הטובות הן לא כשרות, כי להן מתאפשר לבשל אוכל מגוון יותר בצורה נוחה. עם זאת, גם לקהל הגדול של האנשים שאוכלים כשר מגיע ליהנות, וכיום אפשר להזמין שף פרטי כשר לבישול ארוחה בלתי נשכחת, בתוך מגבלות עניין הכשרות. למעשה, הכשרות כלל לא מפריעה לטעמים כאשר בוחרים שף טוב ואיכותי.

המנות הנכונות

הזמנת שף פרטי כשר צריכה להיות מתוך הבנה שהשף מביא איתו אוכל שלא נפגע כתוצאה מבישול לא כשר. כלומר, מאכלים שלא זקוקים לערבוב של פרודוקטים שקשורים לבשר וחלב או לפירות ים, אך עדיין יהיו טעימים מספיק. יש המון מנות כאלה, ורק שף פרטי כשר טוב יודע כיצד להכין אותם ולהגיע לטעמים הנכונים.

השפים הפרטיים זהו טרנד מעניין מאוד שסוחף הרבה מאוד פודיז. אנשים רוצים לשדרג את חווית המסעדה, ושף פרטי אשר מגיע הביתה זוהי חוויה יוצאת דופן ומעניינת מאוד. עם זאת, עניין הכשרות לפעמים מפריע, אלא אם כן מחפשים שף פרטי כשר באופן ספציפי ויודעים למי לפנות.