מדברים על זה

ילדים הם העולם כולו של ההורים שלהם. זה די מדהים לראות כיצד עובר מתפתח לו לאיטו אל תינוק מושלם, ומכאן השלבים שבהם התינוק לומד כל הזמן על העולם שאליו הוא יצא הם תהליך ארוך שבו הוא לומד וסופג אליו ידיעות כל הזמן.

כל הורה כבר יודע מתי הילד אמור לומר את המילה ראשונה ומאוד שמח על כך, וזה בהחלט מרומם נפש לראות כיצד לאט לאט תינוק הופך להיות פעוט שכבר מתקשר בצורה ברורה יחסית ויודע לומר את דבריו במשפט. מה קורה כשאר לא חשים כי הכל תקין ובהתאם לשלב הנדרש? התחום המרתק של קלינאית תקשורת בכל רחבי העולם מטפל בילדים ובבוגרים שלהם יש בעיה בשפה, בשלב מוקדם או בשלב מאוחר שלה.

 

לא חוששים לעשות את הבדיקה

נכון, הגילוי הזה כי הילד אינו מתפתח בצורה תקינה היא דבר שמהווה מכה בבטן הרגישה של כל הורה שרק רוצה ילד בריא שגדל בשמחה וללא קשיים מיותרים עוד בשלבים של ההתחלה. אולם, כאשר רואים כי ברשימה הזו של דברים שכבר הוא אמור לדעת לבצע יש את אלה שמעידים על קושי ברכישה של השפה, צריכים להושיט יד אל עבר הילד הקטן הזה ובתור הורים להציג את הסיוע הנדרש.

הפגישה מול קלינאית תקשורת היא כזו שמעודדת ומביאה תוכנית של פעולה שלאחר כל האבחונים מול רופא התפתחות יוצרת את ההבנה כי יש בהחלט דרך ואסור לאבד את החשיבה החיובית בגלל מהמורה קטנה. נכן להיום הידע הוא כזה אשר מביא אל אבחון מוקדם, ויש כלים רבים שמאפשרים לכל בעיה קטנה להיעלם או להיות עם טיפול שמסייע לכל ילד לגדול לאדם לא פחות ממושלם.