מיקום מפתח

אנשים בוחרים בעבודה גם לפי מיקום, וצריכים לשים לב האם הם עובדים ליד מקומות מזוהמים. יש לעיתים קשר בין מקום העבודה לבין מחלות קשות

הבחירה של עבודה תלויה בהרבה מאוד גורמים. יש אנשים שאין להם ברירה וצריכים לקחת כל עבודה שתוצע להם, אך מנגד, הבחירה של אנשים שיש להם אופציות מושפעת גם מאופן העבודה, מהאתגר, מצוות העובדים והבוס, השכר וכמובן, מהמקום בו נעשית העבודה. למקום הפיזי של העבודה יש משמעות מכיוון שאנשים לא רוצים לעבוד רחוק מדי מהבית, מה שגורם להם לצאת מוקדם, לחזור מאוחר ולהיות הרבה זמן על בפקקים על הכביש.

המיקום של מקום העבודה חשוב לא רק מבחינת המרחק מהבית, אלא גם מהסביבה שבו המקום נמצא, המסעדות שבאזור והקרבה ללקוחות. עם זאת, יש פן אחד שאנשים לא תמיד חושבים עליו, למרות שהוא קשור לבריאות שלהם. הפן הזה הוא הקרבה למקומות מסוכנים ומזהמים.

יש הרבה מאוד מקומות עבודה שקרובים לאזורי תעשיה, לתחנות כוח או אפילו אסבסט. אלו מקומות מסוכנים לבריאות, אשר יכולים לגרום למחלות קשות מאוד. בהרבה מקרים, יש קשר ישיר בין מיקום העבודה לבין המחלה, ובמקרים כאלו, יש זכאות לקצבאות ולמענקים מיוחדים מביטוח לאומי אשר אמורים לעזור בהתמודדות עם המחלה.

לעבור את הוועדה

כדי להוכיח מחלת מקצוע לביטוח לאומי, יש לעבור ועדה קשוחה מאוד שאמורה לבדוק אם הקשר הוא אכן ישיר. אל הוועדה יש להגיע מוכנים, עם כל המסמכים הדרושים ועם חוות דעת של רופא מומחה או שניים, אשר יצליחו להוכיח את הקשר שבין המחלה לבין המיקום שבו עבד האדם.

הוכחת מחלת מקצוע היא אינה פשוטה ודורשת עבודה מאומצת של אנשי מקצוע. זה מתחיל עם רופאים, אך גם עם עורכי דין מתאימים שיוכלו לזרז את התהליך ולעבוד בצורה נכונה מול גורמים ממשלתיים שהם אינם שירותיים בהגדרה. רק אם עובדים נכון ומסודר, אפשר להשיג את הפיצויים המיוחלים.