מתנה ליולדת

מתנה ללידה היא לא המתנה היחידה שגורמת לאנשים לשבור את הראש, כל מתנה שאנו מעניקים מסבכת אותנו במחשבה החשובה ביותר: מה הכי ישמח את הבן-אדם לו אנו מעניקים אותה. לא משנה אם מדבר במתנות ליולדת, בר מצווה, חתונה או אירוע משפחתי אחר – הרצון הטוב שלנו תמיד יוביל אותנו שאם כבר להיטיב עם מישהו ולפנק אותו, אז לעשות את זה עם סטייל.

 

קו החשיבה שצריך להוביל אותנו בבחירת מתנה ליולדת צריך להתבסס על ההיכרות שלנו איתה. במידה ונדע מה התחביבים של היולדת, מה משמח אותה ומה פחות – נוכל גם לדעת מה המתנה האולטימטיבית עבורה עם קצת מקוריות והשקעת מחשבה. נניח שהאישה היולדת מחבבת מאוד מוזיקה קלאסית, נוכל להכין לה מיקס שירים בדיסק או לקנות לה דיסק של אמן מוערך ואהוב בתחום. כל זה טוב ויפה כשאנחנו מכירים טוב את רצונותיו של האדם לו אנו מעוניינים להעניק את המתנה, אך מה אם החלק הזה בפאזל דווקא חסר לנו? אז אנחנו בבעיה, אך גם לבעיה הזו יש פיתרון. ישנן מתנות ליולדות המאופיינות בכך שהן מותאמות בדיוק לפונקציונאליות הנדרשת ליולדת לאחר הלידה שלה, זאת אומרת שאין כאן עניין של חיבה או לא חיבה למתנה – היא בסופו של דבר תהיה שימושית בוודאות.

 

דוגמאות על קצה המזלג למתנות ליולדות הן סינר הנקה המאפשר לאישה להניק גם במקומות ציבוריים ללא חשש לחשיפה אינטימית או הפרת הפרטיות. ישנן מתנות ללידה מסוג קצת שונה כמו סלסילות נהדרות המצוידות בחיתולי בד רכים, מגבות לתינוק, סבון עדין וריחני ועוד שלל הפתעות.

כאשר אנו חושבים על מתנות ליולדת, בדומה למתנות בכל סיטואציה אחרת דוגמת חתונה, בר-מצווה, חג, ארוחת חגיגית או אפילו סתם מתוך רצון טוב להפתיע מישהו מסוים – אנחנו שוברים את הראש. אין מה לעשות, הטבע שלנו הוא לרצות לממש את הנתינה באופן שבאמת יעניק משהו לאדם לו אנו רוצים להעניק אותה. אם כך, אפשר להבין שישנה חשיבות ברורה לכך שבחירת המתנה ליולדת למשל תהיה מבוססת על-פי מה באמת יועיל ויהיה אפקטיבי לאישה היולדת בתקופת הלידה.

 

בחירת מתנות ליולדות יכולה להיעשות באופן שרירותי ואינסטינקטיבי אך אם היא תעשה כך, כמו שרוב בני האדם שתבקש מהם להגיד את הצבע הראשון שעולה במוחם יגידו "אדום", כך המתנה ליולדת תסתכם בשוקולדים או זר פרחים. כי ככה אנו פועלים הרבה פעמים, הולכים עם הזרם.

 

אך חשוב להבין שמתנה אמיתית וטובה, כזאת שבאמת תניב אושר, שמחה וחיוך למקבל אותה צריכה להיות שונה. זרי פרחים ושוקולדים יהיו לכל יולדת בשפע ולכן צריך לגוון ולחשוב מעט מחוץ לקופסא על מתנה שבאמת תתאים ספציפית לאותה אישה יולדת ולא מתנה קולקטיבית והוליסטית.