פרידה זה עניין של הסכמה

בחתונה הכל נראה ורוד וחיובי. הכלה נראית הכי יפה והחתן נראה הכי מהודר, האורחים נהנים ממקום מאוד מפואר ורואים עד כמה ששני אלה מאוד מאוהבים. הבעיה היחידה היא שאת כולנו מלמדים כי הקושי הוא רק עבור מציאה של בן זוג, ולא כל מה שקורה לאחר שכבר מתחתנים ובאים לאחר מכן הילדים.

הם חיו בעושר ובאושר היא אמירה מאוד סתמית שלא מפרטת כל סוג של קושי אצל בני זוג לאחר שהם עוברים אל הפרק המחייב יותר של החיים, וכך, לאחר אכזבה מרה רבים לא עומדים בכל הנטל הזה של זוגיות עם או בלי ילדים ומחפשים אחר הדרך הכי מהירה אל גירושים. הבעיה היא שגם כאן צריכים לדעת היטב איך מתגרשים לפני שלהחלטה מעין זו מגיעים.

 

מסכימים ביחד כדי להיפרד

רוב האנשים יעדיפו להעלים עין מכל מה שיודעים או חושבים בתור נכון על מנת לנהל חיים זוגיים טובים. אבל, הדברים שבהם בוחרים שלא להאמין עולים וצפים אחרי שנים שבהן מנסים להתעלם כאילו הם לא קיימים. יש פערים שנוצרים באופן די טבעי, בייחוד כשאר הבחירה היא מכל הסיבות הלא נכונות ואין כל בסיס חזק שעליו הקשר יכול להישען בזמנים קשים.

אז לפעמים זה אולי צעד נכון לסיים מערכת יחסים כושלת, אבל צריכים לדעת כי אם רוצים להתגרש צריכים להבין היטב שעל הגירושין צריכים להסכים, ומכאן והלאה לעבוד ביחד כדי לדעת איך מתגרשים מבלי ליצור יותר מידי רגעים קשים ולא נעימים.

כבר מבינים שלא מתאימים, כבר יודעים שאלה לא החיים שאותם מחפשים, ואם רוצים את המפתח ליציאה מהירה ואפילו לשמור על קשר נעים אחרי שכל זה כבר קרה, צריכים להגיע פעם אחת לכדי החלטה – להסכים.