תחזוקה ומניעה

עם מתכת חשוב לעבוד נכון, ולצבוע עם חומר ייעודי שיתחזק את החומר, אך גם ימנע את החלודה שלו

אחד החומרים הנפוצים ביותר בכל אתר בנייה היא המתכת. השימוש במתכת הוא הרבה יותר נרחב ממה שנדמה לאנשים, וזאת לאור התכונות המובנות שלו – הוא חזק ועמיד מאוד, אך גם נראה לא רע ויכול לשמש כפריט עיצובי. אם בעבר הייתה המתכת כלי פרקטי בלבד, כיום היא באה לידי שימוש גם בתחום העיצובי.

לצד כל היתרונות שלה והשימוש המגוון שלה, המתכת נוטה לאגור חלודה ולהתלכלך עם הזמן, כך שהיא יוצרת מראה שהוא לא נעים לעין וגם סכנה בריאותית. השריטה שנוצרת בעקבות חלודה מצריכה זריקת טטנוס ויכולה להתפתח לזיהומים שונים ולא נעימים. הדרך להתמודד עם הבעיה היא באמצעות צביעת החומר באמצעות צבע למתכת באופן ייעודי.

צבע למתכת אשר מותאם באופן ספציפי לתכונות של החומר מצליח לטפח אותו ולשדרג אותו עם הזמן. הצבע מצליח למנוע את ההתקלפות והחלודה ולהחזיר לחומר את הברק שלו שאובד במיוחד אם המתכת בחוץ וחשופה ללחות באופן תמידי.

תוצאה אידיאלית

עבודה עם צבע טוב למתכות מאפשר להגיע לתוצאות אידיאליות ולייצר מראה חדש ומרענן יותר למתכות שנמצאות גם בפנים וגם מחוץ לגבולות מבנה מסוים. לפי הטרנדים העכשוויים נראה כי העבודה עם מתכת תמשיך להיות רלוונטית מאוד בתקופה הקרובה, מפני שהיא הופכת ליותר ויותר נפוצה במקומות לא שגרתיים ויוצאי דופן.

המטרה של כל עיצוב הוא לייצר נראות טובה, אך כאשר עובדים עם מתכת, צריך צבע טוב שימקסם את הנראות של החומר ויאפשר לו להיראות טוב למשך זמן, ואם אפשר למנוע את החלודה תוך כדי התהליך הזה, מה טוב. ניתן לערוך את הצביעה לבד, אך העדיפות היא לתת את העבודה לאנשי מקצוע מנוסים שיעברו עם הלקוח את כל התהליך – מערבוב החומרים ועד למריחה עצמה על המתכת.